AMD Radeon VII’nin çıkış tarihi, haberleri ve özellikleri

AMD Radeon VII’nin çıkış tarihi, haberleri ve özellikleri

AMD‘nin ilk 7nm grafik kartını tanıyın

Tüm bilgisayar dünyası, AMD‘nin üst düzey ekran kartı için nefis bir nefes bekliyor – ve sonunda burada. Her ne kadar kesin görünen Vega II lansmanı olmasa da, Radeon VII, Nvidia GeForce RTX 2080‘i bile yenebilecek bir sersemletici gibi görünüyor .

Geniş bir 16GB video belleği ve 1.800 MHz’lik yüksek hızda çalışan saat, Team Red’in heyecan verici bir grafik kartına benziyor. Size AMD Radeon VII ile ilgili bilmeniz gereken her şeyi söylediğimiz için bir süreliğine bizimle kalın.

AMD Radeon VII çıkış tarihi

AMD Radeon VII çıkış tarihi
Üretim numaralarını dışarıdan rapor etmiyoruz ”ifadesinde, 7 Şubat’ta piyasaya sürülecek AIB ortakları ve AMD.com üzerinden ürünlerimiz olacak ve Radeon VII’nin oyuncuların talebini karşılamasını bekliyoruz.

AMD, CES 2019’da büyük bir açılış konuşması yaptı ve ilk duyurusu Radeon VII’nin 7 Şubat’ta başlayacağıydı.

AMD Radeon VII’nin piyasaya sürülmesinin bu kadar net olduğunu görmemize rağmen, çok fazla kıtlık haberi ve üçüncü taraf kartlarının eksikliği vardı. Endüstri kaynakları , piyasaya sürüldüğünde 5.000 adetten az Radeon VII olabileceğini söylüyor . AMD , oyunculara talebi karşılayacak kadar Radeon VII GPU’su olacağına dair güvence vererek söylentilere hızlı bir şekilde cevap verdi .

AMD Radeon VII fiyatı
AMD Radeon VII, 699 $ ‘lık bir başlangıç ​​fiyatıyla başlayacak (yaklaşık 550 £, 980 $). Bu, AMD’nin şu anki amiral gemisi olan GPU’su olan Radeon Vega 64’ten daha pahalı ve başlangıçta 499 $ veya 549 £ (yaklaşık 630 $) fiyatla piyasaya sürüldü.

Bununla birlikte AMD, Radeon VII’nin, Nvidia GeForce RTX 2080‘e doğrudan bir rakip olduğunu ve bunun Kurucu Sürümü ile 699 $ (649 £, 1.119 $) veya 799 $ (749 £, 1.299 $) ile doğrudan rekabet ettiğini belirtti.

Radeon VII‘nin yüksek fiyatının bir gümüş astarı, kartın Devil May Cry V, Resident Evil 2 ve The Division 2 için ücretsiz kuponlarla birlikte gelmesi – sadece üç değil.

AMD Radeon VII özellikleri

AMD Radeon VII özellikleri
Radeon VII, AMD’lerin veya birinin 7nm mimarisinin üzerine kurulu ilk grafik kartı olacak. Nispeten, Nvidia’nın Turing mimarisi 12nm’ye ulaşmayı başardı, ancak Team Green‘in Samsung‘un üretim kaynaklarını 7nm cips yapmak için kullanabileceğine dair söylentiler var .

AMD’ye göre, yeni 7nm süreci, bu GPU’nun daha fazla güç çekmek zorunda kalması nedeniyle geçen yılki modelde performansı% 25 oranında artırmasına izin veriyor. Aslında, Radeon VII öncekilerle aynı 295 watt’lık termal tasarım gücüne (TDP) sahip olabilir.

Daha önce de belirttiğimiz gibi, bu GPU, önceki modelden iki kat daha fazla video hafızasını 16 GB HBM2 VRAM’da çekiyor. Radeon VII’de ayrıca, 3.840 GCN çekirdeği ve maksimum 6400 MHz – Vega 64’ten yaklaşık 300 MHz daha hızlı bir saat bulunuyor. Bu maksimum frekans, Nvidia’nın Founders Edition fabrika hızaşırtması ile GeForce RTX 2080‘e uygulanan hız ile de eşleşiyor.

Radeon VII’nin herhangi bir özel ışın izleme çekirdeği bulunmamasına rağmen, AMD bize ışın izleme üretim çalışmalarını Nvidia’nın RTX 20 serisi kartlarından daha iyi yapabileceğini söyledi ve gösterdi. AMD ayrıca Directvi’yi Nvidia’nın Tensor Core ve AI güdümlü DLSS kenar yumuşatma teknolojisine alternatif olarak desteklemeyi planlıyor .

AMD, Ryzen 3. nesil işlemcilerin PCIe 4.0’ı ilk destekleyen olacağını açıkladıktan sonra , Radeon VII’nin aynı teknolojiye sahip olup olmayacağını merak ediyor olabilirsiniz. Ne yazık ki, biz yapmayacağımızı ve aynı denenmiş ve gerçek PCIe 3.0 konektörüne bağlı kalacağını söylemek için buradayız. PCIe 4.0 teknolojisi, daha hızlı veri aktarım hızlarının kilidini açmak için ilk önce SSD’lerle birlikte kullanılacaktır.

Çarpmamız gereken son kötü haber AMD’nin şu anda Radeon VII’ye CrossFire desteği sunma planı olmadığını söyledi. AMD’yi dahil etmediğimiz için suçlayamayız, çünkü birlikte çalışmak için 32GB veya daha fazla video belleği elde etmenin cinayet olacağını hayal edebiliyoruz.

AMD’nin sonraki grafik mimarisinin Navi olması bekleniyor

Yorum
Paylaş

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Show Buttons
Hide Buttons