Bir Ürünün Fotoğrafını Çekin. Google Size Fiyatını Söylesin

Bir Ürünün Fotoğrafını Çekin. Google Size Fiyatını Söylesin

Bir-ürünün-fotoğrafını-çekin.-Google-size-fiyatını-söylesin

Çinli akıllı telefon üreticisi OnePlus, birkaç hafta önce en son akıllı telefon 6T’yi piyasaya sürdü. OnePlus 6T, kamerasıyla entegre edilmiş Google Lens’e sahip.

Geçen yıl Google tarafından açılan Google Lens, akıllı telefon fotoğraf makinelerinin yalnızca bir resmi tıklatıp içeriğinin taranmasını ve analiz edilmesini sağlayan bir uygulama.

Google Lens bir resmi tarayabiliyor ve ürünleri, hayvanları ve ortamı tanımlama yeteneğine sahip. Diyelim ki bir ürünün fotoğrafını çektiniz… Taranan ürünün fiyatı ve piyasada bulunan benzer ürünler gibi bilgiler size otomatik olarak geliyor. Uygulama, bir telefon numarası veya bir adres yakalama ve internete bakma veya kişilere kaydetme seçeneği sunma gibi şeyleri de yapabiliyor.

Google Lens, bir resimdeki URL’yi açmak, markaların ayrıntılarını vermek, internette kitap bulmak ve QR kodlarını taramak için de kullanılabiliyor.

Cihazın kamerasıyla entegrasyonu sayesinde OnePlus 6T’de Google Lens’i bulmak oldukça kolay. Kamera uygulaması açıldığında, yapmanız gereken tek şey çekim modları menüsünde en soldaki Google Lens simgesini bulmak.

Simgeye dokunduğunuzda, Lens modu etkinleştirilecek. Başlangıçta farklı görünmese de ekranda yakında rastgele noktalarda görünen daireler ve noktalar göreceksiniz. Uygulama, ürünler, çevre, metinler ve nesneler için görüntüyü tararken gerçekleşir. Tarama biter bitmez, uygulama ekranda renkli bir nokta gösterecektir.

Noktaya dokunursanız, uygulama görüntüde tespit ettiği nesneler hakkında bilgi toplar. Kullanıcılar, bir nesneyle ilgili bilgi aramak, e-ticaret portallarındaki ürünleri aramak ve diğerlerinin yanı sıra metin kopyalamak gibi seçenekler arasından seçim yapabilir.

Yorum
Paylaş

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Show Buttons
Hide Buttons