Boğaziçi’li Şeyma ters kelepçe ile gözaltına alındı!

Boğaziçi’li Şeyma ters kelepçe ile gözaltına alındı!

Boğaziçi Üniversitesi’nde öğrenci eylemleri sırasında gözaltına alınan başörtülü bir öğrencinin avukatları aracılığı ile paylaştığı metin büyük yankı buldu.

Eylemler sırasında gözaltına alınmak istenirken yerde sürüklendiğini, başörtüsünün açıldığını belirten Şeyma Altundal isimli öğrenci, kendisine şiddet uygulandığını ileri sürdü.

Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi Şeyma Altundal, polis aracına ters kelepçe ile bindirildiğini ve başörtüsünü takmasına izin verilmediğini söyledi.

Altundal, kendisini gözaltına alan polise başını örtmek istediğini belirttiğini, polisin ise “Ben örteceğim senin başını. Eğ başını görürsün sen” şeklinde cevap verdiğini iddia etti.

Altundal’ın avukatları aracılığı ile paylaştığı metin büyük ses getirdi. (Aykırı)

Avukatı tarafından paylaşıldı

Protestolar sırasında gözaltına alınan Boğaziçi Üniversitesi Şeyma Altundal’ın mektubu, Av. İbrahim Kibar tarafından paylaşıldı:

 

Boğaziçili Şeyma ters kelepçe ile tutuklandı
Boğaziçili Şeyma ters kelepçe ile tutuklandı

Geçen ay T24 canlı yayınına katılmıştı

Boğaziçi Üniversitesi sosyoloji öğrencisi Şeyma Altundal ve tarih öğrencisi Hüseyin Arif Sarıyaşar öğrencilerin tepkilerini T24’e anlatmıştı.

İki öğrenci üniversite bileşenlerinin ortak talebinin Prof. Melih Bulu’nun “istifa etmesi” ve “demokratik bir rektörlük seçimi yapılması” olduğunu aktarmışlardı.

“Tepeden inme” kararlarla üniversitelerin mücadele etmesi gerektiğini vurgulayan Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri “kayyım zihniyeti hayatın her alanında karşımıza çıkıyor, itiraz ettiğimiz asıl nokta bu” ifadelerini kullanmışlardı.

 

Yorum
Paylaş

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Show Buttons
Hide Buttons