DJI’ın yeni 4K çekim yapabilen Gimbal’ı: DJI Osmo Pocket

DJI’ın yeni 4K çekim yapabilen Gimbal’ı: DJI Osmo Pocket

DJI’nın en yeni ürünü olan Osmo Pocket, drone / camera şirketinin yaptığı en küçük el Gimbal‘ıdır. Çinli şirketin gerçekten iyi bir şey yapması ve onları etkileyici bir şekilde küçük bir form faktörüne dönüştürmesi bir sürü şey getiriyor. Bir GoPro’yla kıyaslanabilecek boyutlarda (aynı tür aşınma ve yıpranma yapmasa bile) drone benzeri çekimler sunmak anlamına geliyor.

Yeni Osmo Pocket

Yeni Osmo Pocket, sadece dört santim uzunluğa sahip ve neredeyse dört gramdan (116 gr) ağır basıyor. Bunu kapattığınızda, gimbal kamera sonuna kadar kapanıyor, böylece tüm sistem küçük bir kutuya ve cebe sığabilir.

DJI Osmo Pocket ne kadar

Orijinal Osmo‘da bulunan büyük Zenmuse kamerasını veya Osmo Mobile gibi bir akıllı telefonu kullanmak yerine Pocket, Mavic Air gibi şirketin küçük uçaklarında bulunan kamera ve gimbal tekniğinden daha fazla ödünç alıyor.

Üç eksenli gimbal  kamerada olan 1 / 2.3 inçlik bir sensör kullanır ve 100Mbps‘de saniyede 60 kareye kadar 4K çekimi yakalayabilir. DJI, Osmo Pocket’in 4K’de 30 fps‘lik biraz daha düşük bir kare hızında iki saate kadar çekim yapacağını söylüyor. Osmo Pocket ayrıca 12 megapiksel fotoğraflar çekiyor ve ses kaydetmek için çift mikrofonludur.

Osmo Pocket‘de, kullanıcıların çekimlerini çerçeveleyebileceği veya ayarlarda geçiş yapabileceği küçük bir inçlik dokunmatik ekran vardır. Kolun uzunluğunu çıkarmak biraz zor olsa da, kullanıcılar iPhone veya Android telefonlarını (USB-C ve Apple Lightning adaptörleri ile birlikte) daha büyük bir görüntüleme ekranı için Osmo Pocket‘ın yan tarafındaki modüler bir porta takabilirler. Şirketin yeni uygulamasını kullanarak daha ayrıntılı kontroller. Önceki DJI dengeleyicilerden daha küçük olsa da, Osmo Pocket hala nesnenin takibi, yüz izleme, hızlandırılmış ve otomatik panorama gibi şirketin gelişmiş çekim modlarından bazılarını sunuyor.

yeni DJI osmo Pocket

DJI ayrıca Osmo Pocket için bir dizi aksesuar satmayı planlıyor. Kullanıcıların bir şeylere, GoPro stilinin yanı sıra bir Wi-Fi denetleyicisine, bir ND filtresi setine, bir su geçirmez çantaya, bir uzatma çubuğuna ve harici mikrofonlar için bir 3,5 mm adaptöre takmasına izin verecek bir montaj var. Ayrıca yakında, depolanırken Osmo Pocket‘i şarj edebilen bir bataryaya sahip bir taşıma çantası. Bu aksesuarların resimlerini DJI‘nin ürün sayfasının altında bulabilirsiniz.

 

 

Yorum
Paylaş

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Show Buttons
Hide Buttons