Facebook Bizim Bilgilerimizi Çaldıra Çaldıra Bitiremedi

Facebook Bizim Bilgilerimizi Çaldıra Çaldıra Bitiremedi

Facebook-bizim-bilgilerimizi-çaldıra-çaldıra-bitiremedi

Facebook’taki bir güvenlik açığı, bilgisayar korsanlarının kullanıcılar ve arkadaşlarıyla ilgili beğeni ve ilgi alanları gibi bilgileri görmelerine izin veriyor. Facebook; beğenilerin, yayınların ve arkadaşların herkes tarafından görülmesini sağlayan bu hatayı yamaladı.

Siber güvenlik firması Imperva’nın araştırmacıları, saldırganların kullanıcıların beğenilerini, ilgi alanlarını ve arkadaşlarını görmesine izin veren Facebook’un arama özelliğinde bir hata buldu.

Kullanıcılar kötü amaçlı bir web sitesini ziyaret etmeye kandırılacaklar ve ardından sayfanın herhangi bir yerini tıklayıp yeni bir sekmeyi açacaklar. Bu yeni sekmede saldırganlar, kullanıcıların kişisel bilgilerini ve arkadaşlarının verilerini görüntülemek için Facebook’un arama işlevini kullanabildiler. Kullanıcılar Google Chrome’da kötü amaçlı bir web sitesini ziyaret etmek zorunda kaldılar ve zaten Facebook’a giriş yapmışlardı. Kullanıcılar kötü amaçlı bir web sitesini ziyaret etmek ve sayfanın herhangi bir yerini tıklamak için kandırıldılar.

Facebook, kusurun diğer web sitelerini de etkileyebileceğini vurguladı.

Bir Facebook sözcüsü Verge’e verdiği demeçte şunları söyledi: “Bu araştırmacının raporunu hata ödül programımıza borçluyuz .’Sorunu arama sayfamızda düzelttik ve herhangi bir kötüye kullanım göremedik. Temel davranış Facebook’a özgü değildir, biz diğer web uygulamalarında meydana gelen sorunu bu tür önlemek için adımlar atmaya teşvik etmek tarayıcı üreticileri ve ilgili web standartları gruplara tavsiyeler yaptık…”

Yorum
Paylaş

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Show Buttons
Hide Buttons