Instagram Beğeni Sayısı Gizleme Özelliğini Test Etmeye Başladı!

Instagram Beğeni Sayısı Gizleme Özelliğini Test Etmeye Başladı!

Dünyanın en popüler sosyal paylaşım uygulaması Instagram‘ın geçtiğimiz günlerde fotoğraflardaki beğeni sayısını sadece fotoğrafı yükleyen kullanıcı tarafından görülmesine olanak sağlayan yeni bir özelliği kullanıma sokacağı Hong Kong’lu teknoloji uzmanı Jane Wong tarafından açıklanmıştı.

Beğeni sayılarını gizli hale getirerek kullanıcıların beğeni rekabeti içine girmelerini önlemek ve kullanıcıların daha fazla paylaşım yapmasına olanak sağlamak isteyen Instagram, bu yeni özelliği Kanada’dan sonra bazı ülkelerde de test etmeye başladı.

İnstagram beğeni gizleme özelliği

İtalya, İrlanda, Avustralya, Yeni Zelanda, Brezilya ve Japonya’da yeni test edilmeye başlanan bu yeni özelliğin ilerleyen dönemlerde tüm ülkelerde kullanımda olması bekleniyor.

instagram beğeni özelliği

Test edilen bu özelliğin sosyal medyanın temel noktalarından birini değiştireceğini söylemek yanlış olmayacaktır. Çünkü artık insanlar yaptıkları paylaşımlardan ziyade ne kadar beğenildiğini yoğun bir şekilde önemseme  eğilimine sahip durumdalar. Ayrıca bu özellik Instagram fenomenlerinin reklam anlaşmalarında yeni bir form oluşturmalarına sebebiyet verecektir. Kullanıcıların ilk olarak Twitter‘da hashtag açarak tepkiyle yaklaştığı bu yeni özellik  bakalım ilerleyen günlerde  nasıl bir seyir içinde olacak. Kullanıcı yorumlarını oldukça önemseyen Instagram, bu yeni özelliğinin arkasında duracak mı, yoksa kullanım alanını genişletecek mi? Bekleyip göreceğiz.

Kaynak:Bizz

 

Yorum
Paylaş

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Show Buttons
Hide Buttons