Robotlar, Gelecekte Birçok Sektörü Ele Geçirecek

Robotlar, Gelecekte Birçok Sektörü Ele Geçirecek

Robotlar-Gelecekte-Birçok-Sektörü-Ele-Geçirecek

Hazırlanan robotlar, gün geçtikçe daha fazla hayatımıza girmeye başladı. Yapılan yeni analizler bu durumun gelecekte çok daha ciddi boyutlara ulaşacağını ve robotların neredeyse her sektörü ele geçireceğini bildiriyor…

Olmazboylesey – Teknoloji konusunda lider ülkelerden biri olan ABD, aynı zamanda robot kullanımı konusunda da bir hayli iddialı bölgelerden biri. Japonya ve Güney Kore gibi devlerin de işin içerisine girmeleri ile birlikte daha da büyüyen robot sektörü, yapılan yeni analizlere göre gelecekte çok daha ciddi boyutlara ulaşacak. Hatta konuyla ilgili ortaya konan yeni bir bilgi, yakın gelecekte her sektörde robotların kullanılacağını söylüyor. İlk başta bu bilgi göze güzel gözükse de insan gücünün azalmasına yol açacak bu durumun daha tehlikeli boyutlara ulaşabileceği fikri de insanların aklına gelmiyor değil.
Google’ın Öğrenen Robotları

Bahsi geçen araştırmaya göre ABD bölgesinde yaşayan insanların %65’i gelecekte robotların insanların yerine geçeceğine inanıyor. Aslına bakarsak bu durumun imkansız olmadığını rahatlıkla söylemek mümkün. Zira şimdiden küçük çaplı robotların insanların elinden işlerini aldığı bir gerçek. Özellikle otomobil sektörü, robotların bir hayli geliştiği alanlara en büyük örneklerden biri olarak görülebilir. Ayrıca Amazon’un kullandığı sipariş robotları da işi daha hızlı yaptıkları için tercih edilesi duruyor.

Zaman geçtikçe farklı sektörlerin iş dünyasına katıldığı da bir gerçek. Bunun yanında bazı meslek gruplarının da zamanla yok olduğuna şahit oluyoruz. İşin içerisine robotların da girmesi ile birlikte çalışan bakımından daha fazla sektörün yok olması bekleniyor.

Yorum
Paylaş

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Show Buttons
Hide Buttons