Yunanistan`a En Kolay Turist Vizesi Nasıl Alınır 2017 Yılı Güncel Bilgi

Yunanistan`a En Kolay Turist Vizesi Nasıl Alınır 2017 Yılı Güncel Bilgi

Yunanistana-en-kolay-Turist-vizesi-nasıl-alınır-2018-yılı-güncel-bilgi

Yunansitan`a en kolay turist vizesi nasıl alırsınız? Bu yazımızda 2017 en güncel bilgilerle anlatıyoruz.

Yunanistana schengen vizesi nasıl alınır?

Ben İstanbul’da oturuyorum ve İstanbul’dan başvuru yapmak isteyenler, KOSMOS Vize Hizmetleri Limited Şti.’ni arayarak Randevunuzu almanız gerekli. Burası resmi Yunanistan’ın vize kurumu ve çalışanlarda iyi Türkçe bilen Yunanlı Dostlarımız. Oldukça güler yüzlü ve sıcak kanlılar.

yunanistan-kapilari-turkiyeye-yeniden-acildi-

Aşağıdaki sıralamayı izleyerek Yunanistan vize başvuru sürecinizi gerçekleştirebilirsiniz.

1) Vize Başvuru formunuzu doldurun ve gerekli belgeleri hazırlayın.
2) Çağrı merkezimizden veya web sitemizde Randevu al üzerinden online randevu alın
3) Randevu gününüzde gerekli belgeler ile Başvuru Merkezimizi ziyaret edin.
4) Vize başvurunuz ve belgeleriniz Merkezimiz tarafından kabul edildikten sonra başvurunuzun değerlendirilebilmesi için Yunanistan Başkonsolosluğuna gönderilecektir.
5) Değerlendirme sonucu pasaport ve orjinal belgeleriniz başvuru merkezimizde teslim alınmaya hazırdır.

Yukarıdaki sıralamayı takip ederek ( linkleri tıklayarak gerekli alanlara ulaşın ) gerekli işlemlerinizi yapın. İstenilen evraklarınızda eksik olmamalı. Tabi benim daha önce 2 kez Belçika’ya vize almamın da etkisi büyük sanırım. Başvuru yaptıktan 3 gün sonra vize işlemlerimin tamamlandığı mesajı geldi ve vizemi aldım. Tabi Ailecek. Ben eşim ve iki çocuğum.

yunanistan-vizesi

Şimdi 1 no’lu linke tıklayarak açılan sayfadan başvuru formunu tıklayın. Formda sizi darlandıracak yer, bilginiz yoksa rezervasyon kısmı olacaktır. Booking.com’a üye olun ve Yunanistan otellerine bakarak uygun bir otel belirleyip, Rezervasyonu doğru bilgileri girerek yapıyoruz. Kredi kartı kısmına geldiğinizde, Kredi kartındaki rakamları aynı hane sayısı kadar girmek koşuluyla rasgele rakamlar girin ve rezervasyonunuz hazır. Başka bir yöntem ise internet bankacılığı kullanarak bir sanal kart oluşturun ve bakiyesini sıfır yapıp ta gerçek bilgileri girebilirsiniz yine rezervasyondan sonra sanal kartınızı iptal ederek bu sorunu da ortadan kaldırabilirsiniz. Rezervasyon bilgi ekranını yazıcıdan çıktı alıp rezervasyon iptalinde bulunun, zaten size mail adresinize ve booking.com uygulamasından kredi kartı uyarı bilgisi gelecektir. Korkmayın ve rezervasyonu iptal edin. Bazı Booking.com Rezervasyonları iptal olmayabilir, fakat korkmayın böyle bir kart geçerli olmadığı için sıkıntı olmayacaktır. Bazı oteller 45 güne kadar iptal etmeyebiliyor ama sonunda pes ederek iptal edeceklerdir.

Rezervasyon işlemi de tamam olduğuna göre başvuru formumuz hazır demektir. Eğer birkaç kişi başvuruyor iseniz yada benim gibi aile olarak başvuruyorsanız, çocuklar dahil her birey için aynı formu doldurmanız gerekmektedir. Şimdi 2 no’lu madde de KOSMOS çağrı merkezini arayarak randevu alınız. KOSMOS Çağrı Merkezi numarası: 0212 296 10 00

3 No’lu madde için buraya tıklayın ve size uygun vize için belirtilen evrakları toparlayın ve randevu günü tüm evraklarınız düzgün bir biçimde dosyada size verilen sıra numarası ile sıranızı bekleyin. Numaranız yandığında hangi gişe ise o gişeye yönelerek gişenize ilerleyin. Bu arada 12 yaş ve altı çocukları vize görüşmesine götürmenize gerek yok. Bu da önemli bir bilgi olarak aklınızda kalsın. Boşu boşuna çocukları götürüp ne siz rezil olun ne de çocuklar perişan olsun. Evraklarınızı verdikten sonra gişeden kısa mesaj ile bilgilendirilmek istiyor musunuz diye soracaklar, buna evet deyin birkaç gün sonra kısa mesaj olarak bilgilendirileceksiniz. Kısa mesajda, Vize işlemleriniz tamamlanmıştır mesajı gelecektir. Bu vize aldığınız anlamına gelmiyor tabi. Almışsanız da almamışsanız da bu mesaj gelir. Artık pasaportunuzu teslim aldıktan sonra, pasaport sayfanıza bakarak vizenizi göreceksiniz yada görmeyeceksiniz. Hepinize bol şans. Burada kısaca 2018 Yunanistan’a nasıl vize alınır anlatmak istedim.

en-kolay-yunanistan-vizesi-nasıl-alınır

Vize Kategorileri Ücret (TL olarak)

Genel Vize 240,00 TL
Bosna Hersek, FYROM, Ukrayna, Rusya, Gürcistan, Sırbistan, Arnavutluk, Karadağ, Azerbaycan, Moldova, Kosova ve Ermenistan pasaportu sahipleri 140,00 TL
Milli Vize (D Kategori) 720,00 TL
Milli Vize (D Kategori) Tek Giriş 150,00 TL
D-tipi Erasmus 360,00 TL
• Avrupa Birliği/ İsviçre vatandaşı ile evli olan Türk Vatandaşları ve 21 yaşını doldurmamış çocukları 
• Eğitim/ öğretim amaçlı giden okul öğrencileri, yüksek lisans öğrencileri ve onlara eşlik eden öğretmenler 
• Bilimsel araştırmalar yapmak amacıyla seyahat eden araştırmacılar Ücretsiz
• Diplomatik ve hizmet pasaportları sahipleri 
• Kâr amacı gütmeyen kuruluşlar tarafından düzenlenen seminerler, konferanslar, spor, kültür ve eğitim etkinliklerine katılan 25 yaş veya altı kuruluş temsilcileri muaf tutulabilir.

0-12 Yaş arası başvurular Ücretsiz
Vize Ücretine Ek Olarak
Vize Merkezi Hizmet Bedeli 80,00 TL

Yorum
Paylaş

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Show Buttons
Hide Buttons